Jak dojechać

Godziny otwarcia:

Poniedziałek - piątek - 10.00-16.00 (ostatnie wejście do muzeum o godzinie 15.00)

W okresie jesienno-zimowym, począwszy od 17 listopada 2018 w weekendy muzeum otwieramy tylko dla grup powyżej 10 osób, po wcześniejszej rezerwacji.

Serdecznie zapraszamy!

 

Muzeum Powozów Galowice

Galowice, ul. Leśna 5

55-020 Żórawina, woj.dolnośląskie.

Dojazd

Odległość od dworca Wrocław Gł. - 13 km, od węzła autostradowego Bielany 7,9 km, węzła Kobierzyce 4 km, węzła Wrocław Wschodni 4,5 km, z Żórawiny 2 km

Dojazd do Galowic z Wrocławia i z powrotem:

Autobusem: linia 513 w tygodniu oraz 523 w weekendy spod Eureki ul. Kołłątaja

Rozkład jazdy kliknij tutaj:

http://www.przewozy.trako.com.pl/index.php/rozklad-jazdy/12-zorawina-wegry-przeclawice/9-513

http://www.przewozy.trako.com.pl/index.php/rozklad-jazdy/12-zorawina-wegry-przeclawice/10-523

Rowerem

Najlepsza trasa rowerowa z Wrocławia prowadzi niezbyt ruchliwą drogą z Wysokiej przez Komorowice i Szukalice. Droga jest oznakowana kierunkowskazami do muzeum.

 

Samochodem

Trasą E- 67 kierunek Kudowa przez Bielany Wrocławskie, po przejechaniu wsi Domasław skręt w lewo w kierunku na Żórawinę i po 2,9 km za szkółką drzewek iglastych zakręt w prawo kierunek Przecławice, po 100 m wjazd do Galowic. Spichlerz - siedziba Muzeum jest widoczny przez barokową bramę po prawej stronie. Bardzo dobry dojazd jest również jadąc ulicą Borowską prosto, aż do Żórawiny, następnie w prawo 3 km i w lewo na Przecławice. Inna droga prowadzi z Wysokiej przez Karwiany i Komorowice. Wszystkie drogi są oznakowane kierunkowskazami do muzeum.

 

Dojazd autostradą z kierunku od Opola.

Wyjazd 161 Krajków, jedź  drogą 394 kierunek Wrocław  Wschodni i po1,4 km skręć w lewo  kierunek  Żórawina. Przejedź Żórawinę i po 4,1 km skręć w lewo na Przecławice. Po 100 m pojawi się tablica Galowice. Po wjeździe do wsi po prawej stronie przez barokową bramę widać szachulcowy spichlerz - siedzibę muzeum.

 

Dojazd autostradą z kierunku od Legnicy

Zjazd na obwodnicę autostradową w kierunku Kudowa Słone. Na węźle Kobierzyckim w lewo w kierunku na Wrocław. Po ok. 2 km skręt w prawo kierunek Żórawina, po 2,9 km za szkółką drzewek iglastych zakręt w prawo kierunek Przecławice, po 100 m wjazd do Galowic. Spichlerz - siedziba Muzeum, jest widoczny przez barokową bramę po prawej stronie.