Dojazd, ceny

Szanowni Państwo, Drodzy Goście,

informujemy, że Muzeum Powozów Galowice JEST TYMCZASOWO NIECZYNNE dla turystów indywidualnych. 

Przyjmujemy jedynie grupy zorganizowane (powyżej 10 osób - grupy rodzinne, wycieczki, szkoły i przedszkola) po wcześniejszej rezerwacji mailowej: muzeum@gallen.pl lub telefonicznej: 601 713 671 lub 501 684 960

Otwarcie sezonu 2024 - kwiecień (konkretna data zależy od warunków atmosferycznych)

 

 

Dojazd, ceny

Ceny:

 

Zwiedzanie z przewodnikiem lub z aplikacją (do wyboru)

Bilet normalny - 40 zł

Bilet ulgowy - 25 zł (dzieci i młodzież 3-18 lat oraz seniorzy powyżej 65 roku życia)

Grupy zorganizowane (min. 10 osób) - 25 zł/osoba

Bilet rodzinny (2 osoby dorosłe + max. 3 dzieci) - 80 zł

 

Szkoły i przedszkola (szczegółowe informacje w zakładce "edukacja")

Lekcja muzealna - 25 zł/osoba

Warsztaty - 25 zł/osoba

Ognisko (bez kiełbasek) - 10 zł/osoba 

Ognisko + kiełbaski + chleb + napoje - 20 zł/osoba (rozpalamy ognisko, zapewniamy widełki do kiełbasek lub ustawiamy ruszt nad ogniskiem, pieczenie kiełbasek odbywa się we własnym zakresie)

Olimpiada sportów nietypowych - 25 zł/osoba

 

Położenie

Odległość od dworca Wrocław Gł. - 13 km, od węzła autostradowego Bielany 7,9 km, węzła Kobierzyce 4 km, węzła Wrocław Wschodni 4,5 km, z Żórawiny 2 km

Dojazd do Galowic z Wrocławia i z powrotem:

Autobusem Trako: linie 513 , 523

Rozkład jazdy:  http://przewozy.trako.com.pl/wp-content/uploads/2020/10/513_20200210-R.pdf

Rowerem

Najlepsza trasa rowerowa z Wrocławia prowadzi niezbyt ruchliwą drogą z Wysokiej przez Komorowice i Szukalice. Droga jest oznakowana kierunkowskazami do muzeum.

Samochodem

Trasą E- 67 kierunek Kudowa przez Bielany Wrocławskie, po przejechaniu wsi Domasław skręt w lewo w kierunku na Żórawinę i po 2,9 km za szkółką drzewek iglastych zakręt w prawo kierunek Przecławice, po 100 m wjazd do Galowic. Spichlerz - siedziba Muzeum jest widoczny przez barokową bramę po prawej stronie. Bardzo dobry dojazd jest również jadąc ulicą Borowską prosto, aż do Żórawiny, następnie w prawo 3 km i w lewo na Przecławice. Inna droga prowadzi z Wysokiej przez Karwiany i Komorowice. Wszystkie drogi są oznakowane kierunkowskazami do muzeum.

Dojazd autostradą z kierunku od Opola.

Wyjazd 161 Krajków, jedź  drogą 394 kierunek Wrocław  Wschodni i po1,4 km skręć w lewo  kierunek  Żórawina. Przejedź Żórawinę i po 4,1 km skręć w lewo na Przecławice. Po 100 m pojawi się tablica Galowice. Po wjeździe do wsi po prawej stronie przez barokową bramę widać szachulcowy spichlerz - siedzibę muzeum. 

Dojazd autostradą z kierunku od Legnicy

Zjazd na obwodnicę autostradową w kierunku Kudowa Słone. Na węźle Kobierzyckim w lewo w kierunku na Wrocław. Po ok. 2 km skręt w prawo kierunek Żórawina, po 2,9 km za szkółką drzewek iglastych zakręt w prawo kierunek Przecławice, po 100 m wjazd do Galowic. Spichlerz - siedziba Muzeum, jest widoczny przez barokową bramę po prawej stronie.