Oferta dla gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych

Oferta edukacyjna dla gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych

rok szkolny 2016/2017

Lekcja muzealna – historia podróży

W Muzeum Powozów Galowice prezentowana jest bogata kolekcja ponad pięćdziesięciu różnorodnych pojazdów i akcesoriów przydatnych w dawnych podróżach. Wszystkie te eksponaty uczniowie oglądają, słuchają opowieści i anegdot o nich, ale ponadto mają możliwość; wsiąść do bryczki, przymierzyć cylinder, zadzwonić janczarami. Tym samym młodzież poznaje sposoby dawnego podróżowania, dowiaduje się o ciekawych rozwiązaniach technicznych stosowanych zarówno w pojazdach, jak i np. podczas pakowania czy samej jazdy.

Lekcja muzealna - tajemnice konserwacji

Podczas zajęć uczniowie poznają tajniki konserwacji i renowacji. W części teoretycznej zajęć oglądają pojazdy przed i po renowacji, zapoznają się z narzędziami, sprzętami i materiałami używanymi w pracowni konserwatorskiej, w części praktycznej mogą spróbować swoich sił przy odnawianiu pojazdów, pod okiem fachowców. Zajęcia odbywają się w muzeum oraz pracowni konserwatorskiej.

Lekcja muzealna – historia techniki

W galowickiej kolekcji powozów jest wiele ciekawych i nowatorskich pod względem technicznym rozwiązań. Resory, hamulce, piasty, odbojnice to hasła, które regularnie pojawiają się na tych zajęciach. Uczniowie poznają podróżowanie od technicznej strony, a także mogą sprawdzić, jak pracowali rzemieślnicy przed stu laty i czy zastosowane przez nich rozwiązania były nowatorskie.

Olimpiada Sportów Nietypowych

To wielozadaniowe zajęcia sportowe prowadzone przez doświadczonych edukatorów na terenie Muzeum Powozów Galowice. Uczniowie mają możliwość sprawdzić się w takich nietypowych dyscyplinach jak: krykiet, dyskgolf, przeciąganie liny, bule, narty wieloosobowe, chodzenie w kieracie i wiele, wiele innych. W programie olimpiady jest także zwiedzanie muzeum oraz ognisko z pieczeniem kiełbasek.

Zajęcia te trwają około 2 godzin.

40 zł od ucznia

Dwa muzea w jeden dzień

Zwiedzanie Muzeum Powozów w Galowicach i Muzeum Motoryzacji Topacz w Ślęzie to niezwykła podróż przez historię techniki.  Muzea oddalone są od siebie o 10 km.

Bilety ulgowe do obu muzeów: 20 zł (transport pomiędzy muzeami we własnym zakresie).

Dodatkowo:

Ognisko z pieczeniem kiełbasek i oferta gastronomiczna

Ognisko z kiełbaskami, chlebem i dodatkami 15 zł od osoby

Ognisko bez prowiantu lub własny catering – 3 zł od osoby