Język / Language

Oferta dla gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych

 Oferta edukacyjna dla gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych

rok szkolny 2016/2017

 

Lekcja muzealna – historia podróży

W Muzeum Powozów Galowice prezentowana jest bogata kolekcja ponad pięćdziesięciu różnorodnych pojazdów i akcesoriów przydatnych w dawnych podróżach. Wszystkie te eksponaty uczniowie oglądają, słuchają opowieści i anegdot o nich, ale ponadto mają możliwość; wsiąść do bryczki, przymierzyć cylinder, zadzwonić janczarami. Tym samym młodzież poznaje sposoby dawnego podróżowania, dowiaduje się o ciekawych rozwiązaniach technicznych stosowanych zarówno w pojazdach, jak i np. podczas pakowania czy samej jazdy.

 12 zł od ucznia

 

Lekcja muzealna - tajemnice konserwacji  

Podczas zajęć uczniowie poznają tajniki konserwacji i renowacji. W części teoretycznej zajęć oglądają pojazdy przed i po renowacji, zapoznają się z narzędziami, sprzętami i materiałami używanymi w pracowni konserwatorskiej, w części praktycznej mogą spróbować swoich sił przy odnawianiu pojazdów, pod okiem fachowców. Zajęcia odbywają się w muzeum oraz pracowni konserwatorskiej.

12 zł od ucznia

 

 Lekcja muzealna – historia techniki

W galowickiej kolekcji powozów jest wiele ciekawych i nowatorskich pod względem technicznym rozwiązań. Resory, hamulce, piasty, odbojnice to hasła, które regularnie pojawiają się na tych zajęciach. Uczniowie poznają podróżowanie od technicznej strony, a także mogą sprawdzić, jak pracowali rzemieślnicy przed stu laty i czy zastosowane przez nich rozwiązania były nowatorskie.
12 zł od ucznia
 

Olimpiada Sportów Nietypowych

To wielozadaniowe zajęcia sportowe prowadzone przez doświadczonych edukatorów na terenie Muzeum Powozów Galowice. Uczniowie mają możliwość sprawdzić się w takich nietypowych dyscyplinach jak: krykiet, dyskgolf, przeciąganie liny, bule, narty wieloosobowe, chodzenie w kieracie i wiele, wiele innych. W programie olimpiady jest także zwiedzanie muzeum oraz ognisko z pieczeniem kiełbasek.

Zajęcia te trwają około 2 godzin.

40 zł od ucznia

 

Dwa muzea w jeden dzień

Zwiedzanie Muzeum Powozów w Galowicach i Muzeum Motoryzacji Topacz w Ślęzie to niezwykła podróż przez historię techniki.  Muzea oddalone są od siebie o 10 km.

Bilety ulgowe do obu muzeów: 20 zł (transport pomiędzy muzeami we własnym zakresie).

 

 

Dodatkowo:

Ognisko z pieczeniem kiełbasek i oferta gastronomiczna

Ognisko z kiełbaskami, chlebem i dodatkami 15 zł od osoby

Ognisko bez prowiantu lub własny catering – 3 zł od osoby

Pierogi -13 zł porcja

Żurek- 10 zł porcja

Agencja interaktywna ThirtyFingers