Nowości w Muzeum Powozów! Coś czego jeszcze nie było!

Zapraszamy  dzieci i dorosłych do twórczego działania w Galowicach! Od kwietnia proponujemy państwu  warsztaty edukacyjne przygotowane  z myślą o całych rodzinach, a także naszych dorosłych gościach. Wspólne, kreatywne działanie sprawi, że wizyta w muzeum zmieni się w przygodę godną zapamiętania.

8 KWIETNIA  – Rodzinne warsztaty ogrodnicze „Powitanie wiosny”. Dzieci i dorosłych zapraszamy do wspólnego działania w galowickim ogrodzie.  Każdy uczestnik posadzi wiosenną roślinę i ozdobi donicę metodą decoupage.

15 KWIETNIA – Rodzinne warsztaty „W staropolskiej szafie”. Naszych gości zaprosimy do zwiedzania ekspozycji Muzeum, gdzie przewodnicy zwrócą szczególną uwagę na stroje podróżne, strój stangreta i sposób ubierania się w XIX wieku. Po zwiedzaniu postaramy się wspólnie odtworzyć dawne stroje na makietach zdjęciowych. A może uda się zaprojektować coś zupełnie nowego?

22 KWIETNIA - Dzień Ziemi. Rodzinne ekowarsztaty "Pojazdy z recyclingu". Zapraszamy modelarzy małych i dużych, do wykonania pojazdów - tych dawnych i tych z przyszłości, realnych i zupełnie wymyślonych. Za materiały posłużą nam... śmieci. W ten sposób udowodnimy, że nawet stare opakowanie może zyskać nową, wyjątkową funkcję.

Już niebawem przedstawimy Państwu harmonogram wydarzeń na najbliższe miesiące.  Zapraszamy do śledzenia naszej strony www i FB - tu zawsze aktualne informacje!