LAWENDOWY SPICHLERZ

Kwitnące krzewy lawendy kojarzą nam się ze śródziemnomorską Prowansją lub Chorwacją. Urzekają swoim kolorem, zapachem, smakiem. Niewielkie poletko lawendy zagościło już jakiś czas temu na terenie Muzeum Powozów Galowice, dopełniając nasz ziołowy ogród, a my dołączyliśmy do coraz liczniejszego grona amatorów tej rośliny. Stąd pomysł na stworzenie swoistego święta lawendy, ale też innych cudownych ziół.

Nasze wydarzenie nazwaliśmy Lawendowy Spichlerz i tworzymy je już po raz trzeci wraz z coraz liczniejszą grupą lawendowych pasjonatów.
Lawendowy Spichlerz to spotkanie manufaktur, lokalnych rękodzielników i producentów. a naszym jarmarku zagoszczą mi.in lawendowe woreczki, mydła, wody, wianki, bukiety i kosmetyki. Będzie okazja, aby poznać lawendowe i ziołowe nalewki, miody i lemoniady. Nie zabraknie rozmów i porad na temat uprawy pięknej, ale i kapryśnej rośliny jaka jest lawenda. Na najmłodszych będą czekały lawendowo - ziołowe warsztaty.

Całe wydarzenie będzie odbywać się w ogrodzie przy Muzeum Powozów Galowice, w niedzielę 27 sierpnia 2017 w godzinach: 11.00 -17.00.

Wiecej informacji tutaj